Kva demon er du?

Goodwill har utfordra meg til å teste kva demon eg er. Det er ikkje så mange å velge mellom, og er er berre sjeleglad for at Aftenposten (som eg har lært i blåggebyen heiter Kuksure Tidende) ikkje påstår eg er mest Siv Jensen. For då måtte eg nok ha saksøkt dei for injurierande test. Men det var tett på.

Eg blei altså Kristin Halvorsen (SV)

Du er hardt arbeidende, munter og ivrig. Innimellom kan det virke som du har tatt for mye Møllers tran.

Slik er din profil:
Kristin Halvorsen (SV):

 

 44 % | Kristin Halvorsen (SV)
Siv Jensen (Frp):

 

 42 % | Siv Jensen (Frp)
Lars Sponheim (V):

 

 36 % | Lars Sponheim (V)
Jens Stoltenberg (Ap):

 

 36 % | Jens Stoltenberg (Ap)
Dagfinn Høybråten (KrF):

 

 35 % | Dagfinn Høybråten (KrF)
Erna Solberg (H):

 

 20 % | Erna Solberg (H)

18 Responses til “Kva demon er du?”


  1. 1 Avil august 14, 2007 at 6:33 pm

    Eg fekk tydelegvis uttelling på Jensen fordi eg er tydeleg.
    Medan Høybråten er moralsk.

    Vel, ho er ikkje tydeleg, ho seier jo det same surret om alle andre med stor overbevisning uansett. Det utydeleggjer kva ho står for.

    Og han er faen ikkje moralsk. Han er sjølvhøgtideleg og moralistisk, som i mi bok er noko heilt anna.

  2. 2 Avil august 14, 2007 at 6:33 pm

    :snøft:

  3. 3 Nicolas august 14, 2007 at 8:45 pm

    Da jeg testet meg, ble jeg Høybråten.

    Jeg gråt meg i søvn den kvelden.

  4. 4 Avil august 14, 2007 at 8:51 pm

    Det var fordi du var oppteken av moralske spørsmål og ikkje avbraut folk. Aftenposten/Kuksure Tidende har laga testen slik at folk som er moralske og lar andre få snakke ut blir Høybråten.

  5. 5 abre august 14, 2007 at 8:52 pm

    Jeg ble også Høybråten, Nicolas. Jeg tror Avil har rett: “moral” betyr nok noe annet i denne testen enn det gjør for oss.

  6. 6 vibeke august 14, 2007 at 9:07 pm

    Heldigvis ble jeg ikke Erna. Og heller ikke Siv.

  7. 7 Avil august 14, 2007 at 9:14 pm

    Heldige oss, vibeke. ;)

  8. 8 radiohode august 14, 2007 at 9:56 pm

    Avil er ingen demon. Hun er en engel. Dum test.

  9. 9 Note august 14, 2007 at 9:59 pm

    “Lars Sponheim 51 % (V)
    Du er direkte, morsom og selvsikker. Du sier alltid rett ut hva du mener om både venner og fiender.”

    Også ble jeg 40% Erna Solberg. Det var det kuleste.

  10. 10 Marina august 14, 2007 at 11:54 pm

    Dustetest. Jeg kunne ikke engang velge orange som favorittfargen min.
    Og jeg må ha overdoset på noe verre enn Møllers tran, for den testen sa jeg var mest lik Lars Sponheim. Men den sa også at jeg var ikke lik Siv Jensen eller Erna Solberg i det hele tatt, så helt utpå vidda var den kanskje ikke.

  11. 11 Goodwill august 15, 2007 at 7:35 am

    Herlig navn på avisa :-)))

    Men hardt arbeidende, munter og ivrig høres jo veldig, veldig bra ut, Avil! *smiler*

  12. 12 lindamac august 15, 2007 at 7:59 am

    Høybråten her. *tappert smil*

  13. 13 Avil august 15, 2007 at 8:33 am

    *trøystar til høgre og venstre*

    Goodwill: Eg lærte det inne på blåggen til Fjordfitte.

  14. 14 Martin K august 15, 2007 at 10:44 am

    Sponheim. Argh. SI meg, er det bare meg som finner at denne testen konsekvent ikke gjør deg venstreradikal?

  15. 15 Avil august 15, 2007 at 10:51 am

    Hahaha, eg blei jo Kristin Halvorsen, og eg har ikkje vore sosialist nokonsinne.

  16. 16 Cracked actor august 15, 2007 at 9:00 pm

    Jeg har tatt den testen to ganger. Den ene gangen ble jeg Sponheim. Det er til å leve med, av og til kan man jo føle seg som en full elefant i en poselensbutikk. Andre gangen var det litt som å ta vannsklie, det gikk raskt, kilte litt i maven og etterpå skjønte jeg ingenting. Da ble det Kristin.

    Uansett bedre enn partitesten til Nettavisen. Der fikk jeg senterpartiet på topp, til tross for at jeg positivt VET at det nasjonalistiske, proteksjonistpartiet ALDRI ivaretar de preferansene jeg trykte på. En åpenbar bug i systemet. På http://www.liberaleren.no er det lagt ut en kommentar om Nettavisens test, og det viser seg at dette litt … uheldige utfallet har blitt flere liberalister/liberalkonservative til del. Urk.

  17. 17 impen august 15, 2007 at 9:35 pm

    Sponheim på topp her. Aftenposten sier at jeg skal stemme SV. Nå gjelder det å finne min egen overbevisning.

  18. 18 Avil august 15, 2007 at 10:29 pm

    Cracked actor: Du har all min sympati.
    Imp: Det er noko herk.

Skriv et svar




Blåggsørvis for kresne

Lei av å surfe gjennom eit ørkeslaust internett? Sjekk ut nye Sonitus. Og her er ein ambisiøs borgarblågg: Les iNorden

Opphavsrett

Eg likar å dele. Eg likar ting som er gratis. Dette er ein fri Wordpress-blågg, og boka mi skriv eg på Open Office. Det er kjekt om du lenker til blåggen min. Det er kjekt om du siterer meg. Det er kjekt om du legg ut delar av tekstane her og legg til eigne refleksjonar, på din eigen blågg. Men sjølv om du ikkje finn små c-ar i sirklar her, så kan du ikkje gje ut tekstane mine utan å spørre meg, utgje dei for dine eigne eller tene pengar på dei. Ha ein god og fri open-kilde-dag.

Sjefen sjølv

bilde-198.jpg

Dykk i arkivet

Eit forsøk på å delta i blåggeverda

Kategorisengsforsøk

Heia Brann

Blod er tjukkare enn vatn.

Blog Stats

  • 86,022 hits