I dag kan du stemme på meg i Tordenbloggen. Eller stemme på andre. Eller begge deler.
Torden i lufta
24 mandag nov 2008
Posted Skriveprosess, Teikning, Tordenblågg
in24 mandag nov 2008
Posted Skriveprosess, Teikning, Tordenblågg
inI dag kan du stemme på meg i Tordenbloggen. Eller stemme på andre. Eller begge deler.
Jeg vil veldig gjerne stemem på deg, selvsagt. Du har jo den beste tankefulle bloggen jeg vet om. Men listen er ikke lagt ut enda, eller? Det er ikke min linje som kødder?
Nei, det er sikkert ein halvtime til. Lurte litt på om eg skulle vente med å poste denne, men så tenkte eg at SÅ ivrige lesarar har eg ikkje.
Fnis.
Eg stemmer sjølvsagt på deg. Du er helten min.
Då er det berre å løpe inn og stemme. Og for dei som syns kommentarfelt er litt skummelt og klikke på poll er lett og greit, så er det på tide å jobbe med fobiane. Øve seg på å opne kommentarfeltet. Skrive kven ein vil stemme på. Klikke på send. Sjå! Det skjedde ingenting skummelt!
For det er nesten ingen som kjem vidare i Tordenbloggen utan kommentarfelt-stemmene, det har arrangøren sagt.
You’ve got my vote 🙂 Sier jeg på engelsk, enda en av grunnene til at jeg stemmer på deg, er at jeg digger at du skriver på nynorsk! Med mest av alt fordi du har en fantastisk blanding av poster og jeg blir like nysgjerrig hver gang jeg ser du har oppdatert. Lykke til!
Ahhh, Tordenblogg-tid er egomassasje altså. *lukkeleg*
Ok, siden smiskingen tydeligvis sank inn, så kan jeg se om jeg får utnyttet deg litt; Jeg har ikke skjønt hvordan man får til den derre trackback / pingback greia – og heller ikke hvem som gjør hva i den prosessen. Om du vil lære en amatør litt og få enda større ego, så bring it on! 🙂
Å, er det sånn det funkar? Og eg som konsekvent berre stemmer ved å klikke. Eg tenkte det berre blei slitsamt med alle dei kommentarane, eg.
Aina: Hjorthen vil gjerne ha det slitsamt. Derfor har han laga det slik at du kan gje trippelstemme til kvar av dei du likar: 1 stemme i poll + 1 stemme ved å skrive «stemmer på ….» i kommentarfeltet + 1 stemme ved å oppgi ein god grunn for å stemme på vedkommande.
Spør ikkje meg. Han likar å ha eit vanskeleg liv.
Astrid: Ping/trackback frå blogg til blogg og sånn? Då er det berre å legge ei lenke som vanleg og så skjer det automatisk.
Dersom di meiner å pinge Bloggrevyen og slikt, så er det instruksjonar der. Ping manuelt! står det visst, og så berre gjer du som du får beskjed om.
🙂
Ja, det var det første der, fra blogg til blogg. Men så det skjer automatisk? Hm… Må jeg få testet ut på et vis. Tror ikke det skjer med mitt nemlig, men det kan jo hende det skyldes blogger eller meg eller noe slikt. Takk for svar 🙂
WordPressbloggen ordnar det i alle fall slik. I forrige post laga eg lenke til Tarald og Ida sine bloggar, og *ping* så dukka det opp ping i kommentarfelta deira, heilt automagisk.
Wow, med lydeffekt til og med. Eller, jeg leste det med lydeffekt i alle fall… 🙂 Ser at Blogger har noe som heter Koblinger, men det ser ut til at man må registrere det manuelt – men det er jo greit nok. Om jeg bare finner noe som jeg får testet det på….. Takk for hjelp!
Å ja, det ble kommentarstemme:
«Avil! Selvsagt 🙂 Ikke bare skriver hun knallbra poster om mangt og mye, men hun bidrar med knallkommentarer i debatter både i Hjørnet og andre steder også. Det er ikke mange som klarer å formidle tung kunnskap om komplekse emner som Avil. Avil er en av de bloggerne jeg stadig vekk lærer mest av.
Dessuten skal jeg lese min første bok på nynorsk på veldig mange år når boken hennes kommer ut. Avil har dermed språkmessig påvirkningskraft langt inn i de steileste riksmålsbastioner i Bærum.
:D»
Mmmm, Iskwew. Kven treng ei verd utanfor internet, liksom?
Vi trenger ikke, men vi må, tror jeg 😐
Ja, æsj.
Eg skal sjå om eg orkar. Det er måndag *stønn*
Astrid: Blogger har ikke den fine trackbackfunksjonen til WordPress, de har den koblinger som du nevner, og som jeg tror bruker google blog search, men den funker ikke alltid like bra
Du fikk stemmen min, ja. Og hadde jeg vært i tvil hadde du nok overbevist meg med fine dragen 🙂
Fine, fine dragen! Jeg stemte på deg før jeg så den, men fine dragen likevel!
Ja, du er ikkje akkurat dårleg til å teikne dragar.
Haha, det er i alle fall siste gong eg skal teikne smått og blåse opp teikningen på nett. Trur det er vanleg å gjere motsett, liksom.
Sånn, da er dagens fornøyelse gjennomført. Det tok litt tid, men jeg tipper stemmen min var verd å vente på. *host*
Ja, det var den, lise. *skriv ut og rammer inn*
Hjorten; Ah, da var det ikke jeg som var fullstendig treg og teit …denne gangen. Og da fikk WordPress et stort pluss i boka mi, den første virkelig store forskjellen jeg har merket meg – men har forstått at folk er veldig tilhenger av det ene eller det andre, så jeg oppdager vel snart andre ting. Takk for hjelpen! 🙂
Stimt!
Eg blei så rørt, SS. Du som kåra meg til Noregs fjerde kjedelagste blogg og allting. *rørt*
Jeg lurer på det samme som Astrid.
Kjære Avil, du som er et sånt forståelsesfullt menneske;
«-du bare legger en lenke der og så skjer det automatisk.»
-hva betyr det? Jeg har lagt lenke, jeg men det jeg mente/ville skulle skje, skjedde ikke.
WHY!
Kosmisk ubalanse, Britt Åse. Eller så har du ikkje lenka til ein bestemt post, berre til heile bloggen, liksom.
Da er det kosmisk ubalanse.
Det fins ingen annan logisk forklaring. Eventuelt har dragen spist pingen. Eller flambert den.
Hmmm – lurer på om det kan ha noe å gjøre med at jeg har routet gamlebloggen på blogspot videre til wordpress?
uff – skal slutte å plage deg, Avil.
Helpdesk next
Du plagar ikkje meg, du plagar berre deg sjølv. *zen*
Veldig fin avil-stripe!
Takk, Tomas. Eg ser eg bør eksperimentere med litt andre teiknesaker enn kulepenn snart.
Eyyy! Hvor er du blitt av i Tordenbloggen??
Eg er blitt borte. Eg har frist 12 desember på boka, og eg begynner å bli sliten. Må passe litt på meg.
Ahhhh. Godt det var «bare» det. Jeg ble seriøst bekymret her.
Søte du!
Men det er jo ikke bare, altså 🙂
Jepp, puster lettere her nå enn i sted 🙂
Og så jeg som hadde årets Avil-valgkamp ferdig allerede!
*sletter valgkamp*
*slutter spamming*
Hehehe!
Timer og dager med arbeide rett i dass!
/me furter
Neida, jeg skjønner godt den prioriteringen 🙂
Timer og dager med arbeide rett i dass!
/me furter
Neida, jeg skjønner godt den prioriteringen 🙂 Prioriteringer må gjøres! Men du burde jo vinne i år.
Virrvarr bør vinne i år, faktisk.